Dnes je: 15.04.2021 Jazyk:    
Aktuality
14.05.2007 | 2.seminar ACC (Austrian Contest Club)

V dňoch 28.-29.4.2007 sme sa na pozvanie našich priateľov z OE zúčastnili stretnutia ACC, ktoré sa konalo v príjemnom prostredí hotela Urdlwirt – Hotel Reif v Unterpremstätten , v Štajersku. http://members.aon.at/urdlwirt/gasthof.html V sobotu sa zišlo na mieste asi 30 účastníkov najmä z OE,OM, S5,UA. Slovensko zastupovali OM3RM,OM3GI,OM2KW a OM3BH.

Hlavným organizátorom a dušou celého seminára bol známy Mike OE6MBG, ktorý vďaka svojim kontaktom zabezpečil priame vstupy do prednášok seminára cez Skype z účastníkmi DX expedície na 3Y atď.

Mike OE6MBG v rozhovore  s Tibim OM3RM 

Program seminára bol zameraný hlavne na kontestovú a dx-pedičnú prevádzku .

Hneď na úvod bola v hodinovej prezentácii predstavená naša kontestová stanica OM8A.

 A následne  jej výbava a v druhej časti našej prezentácie bol predstavený nový PA OM3500 HF ,ktorý mal na uvedenom seminári oficiálnu svetovú premiéru. Účastníci si tento nový model mohli pozrieť priamo na mieste. Prezentáciu veľmi pekne pripravil Braňo OM2KW a bola odmenená veľkým potleskom .

Nový model OM3500 HF od OM Power  SLOVAKIA

 Obsahom ďaľších doobedňajších prednášok bola stavba stožiarov a antén s fotodokumentáciou /OE3GCU/ a kontestové doplnky v podaní OE6CLD a priamy vstup YT6A, ktorý hovoril o technickej výbave, hlavne o procesorom riadenom prepínači zariadení, ktorí používali spolu s YT6T na WRTC 2006 v PY ako aj o ďaľších skúsenostiach z ich prevádzky počas WRTC.

 

Po sýtom obede a obedňajšej prestávke sa prihlásili na skype N2WB a spol., ktorí boli priamymi účastníkmi úspešnej DX expedície na ostrov Peter I. 3Y0PI.V asi hodinovej prezentácii sme si mohli pozrieť mnoho fotografií a krátkych videozáznamov a vypočuť si ich zážitky z tohto vzácneho kúta sveta.

Ďaľšia veľmi zaujímavá prezentácia bola v podaní K3LR, čo je veľmi známa multi/multi stanica jedna z najväčších a najlepšie vybavených.Tim K3LR nám vďaka fotodokumentácii a videozáznamov predstavil jednotlivé pracoviská a všetky antény.

Po skončení sobotňajšieho programu sme boli /OM8A/ pozvaní na návštevu OE6MBG. Na obhliadku jeho QTH sa k nám pridal aj Drago S59A.

 

Z prava do ľava Tibi OM3RM , Rasťo OM3BH , Drago S59A , Mike OE6MBG , Jozef OM3GI , za foťákom Braňo OM2KW

 

Mike OE6MBG býva v malebnom prostredí štajerskej prírody na malom kopci, ktorý sa priaznivo zvažuje nadol v smere najvýživnejších smerov /USA,JA/.

2 el . Yagi na 80 m  u Mika OE6MBG od Opti - beam -u

Prezreli sme si jeho pekne vybavený hamshack a pri pive na terase pri zapadajúcom slnku a pod KV smerovkami sme hovorili o všetkom čo sa DX-ingu týka.

Sobotňajší večer sme zavŕšili až v neskorých nočných hodinách v družnej rozprave pri víne s ostatnými účastníkmi seminára. Veľká časť rozpravy sa týkala hlavne IARU kontestu a vhodného softvéru pre jeho logovanie HQ stanicou.

V nedeľu po raňajkách sa naša výprava rozlúčila s účastníkmi, ktorí pokračovali ešte v prípravach na IARU kontest . Cestou domov nám Braco OE1EMS spravil exkurziu kontestovej stanice OE4A.

Pred budovou OE4A  z ľava do prava Tibi OM3RM , Braco OE1EMS , Jozef OM3GI a unavený Rasťo OM3BH

 Rasťo OM3BH ako pravý dedinčan neodolal ......... tento a ešte niekoľko ďalších traktorov sa nachádza na QTH OE4A  

Pred Viedňou sme vyložili Braca a pozdravili sme sa s našim starým známym Wolfgangom OE3WLB,z ktorým sme si stačili z časového deficitu podať ruky a z pozdravom do skorého videnia u nás doma.

Čo dodať na záver: Vcelku dobrý nápad zorganizovať stretnutie/seminár/ hamov, zaujímajúcich sa o kontesting či DX-ing , doplnený zaujímavými prezentáciami spoza oceánu pomocou internetu a ich živým vstupom ako aj stretnutie hamov-operátorov HQ stanice.

Stálo by možno za uváženie zorganizovať niečo podobné aj v našich končinách

Článok spracoval        Rasťo OM3BH