Dnes je: 15.04.2021 Jazyk:    
Aktuality
22.11.2006 | Tatry 2006

V dňoch 17. - 19. novembra sa uskutočnilo 32. stretnutie radioamatérov vo Vysokých Tatrách. Už tradične sme sa stretli v priestoroch hotela Hutník v Tatranských Matliaroch .Dva roky po katastrofe, ktorej účastníkmi boli aj niektorí z nás, je pohľad na zničený les hororový. Pamätám si, sťa by to bolo včera, ako vietor vytrhával smreky aj z koreňmi a lámal ich ako zápalky. Bezmocne som sa na túto hroznú udalosť pozeral z okna hotela a myslel na tých, ktorých víchrica zastihla na ceste. Na vietor sme zvlášť citliví, pretože ohrozuje nás, našich blízkych a často aj naše drahé - antény.

Z našich členov sa stretnutia zúčastnili Tibi OM3RM, Julo OM7JG s manželkou, Jožo OM3GI, manželka sa dostavila na hamfest, Rasťo OM3BH, manželka sa nedostavila, Paľo OM5CM, Milan OM5KM a Jožo OM3NA. Ako vždy sme sa v piatok stretli na burze. Sortiment predávaných súčiastok a prístrojov je z roka na rok menej atraktívny. Pokiaľ si niekto niečo kúpil, tak to bola väčšinou bižutéria...žiadny drahokam. Zbytok večera sme prežili v družnej debate s našimi priateľmi a tí čo ešte vládali, prijali už tradičné pozvanie k chalanom z OM0M, kde sa tentokrát ne-nalievalo ale o to viac jedlo. /Vraj, ja som vtedy už spal/

Z ľava  Julo OM7JG , Gitka  OM5MF , Tibi OM3RM a sediaci Rasťo OM3BH

V sobotu sme sa zúčastnili slávnostného zahájenia a odovzdania cien za umiestnenie v pretekoch, ktoré organizuje SZR .Okrem metálov ktoré získali naši borci v kategórii jednotlivcov, sme prevzali rukami Tibora OM3RM, cenu za víťazstvo v Majstrovstvách SR na KV v kategórii viac operátorov.Titul nás teší o to viac, že bol podložený výbornými výsledkami v CQ contestoch.

Počas dňa sme sa jednotlivo zúčastnili DX fóra, KV fóra ,VKV fóra a radili sa o taktike a technickom zabezpečení CQ WW DX Contestu .

Hamfest sa niesol v atmosfére oslavy úspechov, ale všetci už mysleli na “next weekend”, kedy sa ukáže, či to vieme aj v CW. Úspešní sme boli aj v tombole, kde sme okrem “veteše” vyhrali aj dve z hlavných cien.

V mysliach nám rezonoval Harry OM3EA, ktorý na stretnutí chýbal z dôvodu najvážnejšieho. Som presvedčený, že ešte dlho budeme na Harryho s úctou spomínať.

V nedeľu po raňajkách sme sa vydali na cestu domov. Cesty boli bez snehu a popadaných stromov, teplota okolo 7o C. Aj preto sme sa všetci dostali rýchlo a bezpečne k svojim...